DATEEVENTCATEGORYATHLETE
4 February 2018ARCHERYCompound Bow (M)
– Qualification Round 50M
MUHAMMAD FAHRUR ROSI BIN CHOIRIL ANUAR 1
5 February 2018ARCHERYRecurve Bow (W)
– Olympic Round 70M
NURUL BASIRAH BINTI MOHAMAD SHAH 1
5 February 2018ARCHERYCompound Bow (M) – Olympic Round 50MMUHAMMAD FAHRUR ROSI BIN CHOIRIL ANUAR 1
6 February 2018ARCHERYCompound – (Team Mixed) 1. NUR AZLIN BINTI AZLAN

2. MUHAMMAD FAHRUR ROSI BIN CHOIRIL ANUAR
1
4 February 2018TAEKWONDO Bantam (W) GOH ZHI LIN 1
4 February 2018TAEKWONDO Fly (M)MUHAMMAD AIZZAT BIN MOHD AZMAN1
4 February 2018TAEKWONDO Fin (M)SYAHMI BIN AHMAD 1
4 February 2018TAEKWONDO Bantam (M)SHEDRIC REYHANTA/L CELEMENT DASS 1
4 February 2018TAEKWONDO Fly (W)WAN NURUL SYAZA AQILA BINTI WAN HUSSIN1
5 February 2018TAEKWONDO Light (W)MOHD YUSRIE BIN MOHD YUSOFF1
5 February 2018TAEKWONDO Welter (M)NUR PUTRA DANIAL AZLAN BIN NOOR AZLAN 1
5 February 2018TAEKWONDO Welter (W)AIN ARINA BINTI ABD MAJID 1
6 February 2018TAEKWONDO Middle (M)LING CHOON YI 1
6 February 2018TAEKWONDO Middle (W)NUR AQILA SURAYA BINTI MOHD SUHAIMI 1
5 February 2018TENPIN BOWLINGTeam of Four (M)1. MUHAMMAD AZIZI NAIM BIN JABAR

2.AHMAD ZAKUAN BIN ZAMRI

3.MUHAMMAD NADZREEN BIN ZAMRI

4.MUHAMMAD FIRDAUS BIN ZULMUKHSHAR
1
6 February 2018TENPIN BOWLING
Master (M)MUHAMMAD AZIZI NAIM BIN JABAR1
5 February 2018SILATKelas F (M)
(70kg-75kg)
MOHAMAD SHAHRULLAH BIN MOHD HAMIDI1
5 February 2018SILATKelas F (W)
(70kg-75kg)
NURUL FARZANA BINTI MD FAUZI
1
5 February 2018SILATKelas E (M)
(65kg-70kg)
MUHAMMAD AMIN BIN ZAINORAZMAN 1
5 February 2018SILATKelas A (M)
(45kg-50kg)
MUHD KAMARUL BADRI BIN MOHD NOR 1
5 February 2018SILATKelas C (W)
(55kg-60kg)
NUR AIN BINTI ABDULLAH1
5 February 2018SILATKelas Bebas (W)(75kg-90kg)FATINAH HAZWANI BINTI AHMAD FITRI 1
6 February 2018SILATKelas Bebas (M) (95kg-110kg)MUHAMMAD ADRI BIN MOHD SA’AD 1
6 February 2018SILAT
Kelas D (60kg-65kg) (W)NUR ADILAH BINTI MOHAMAD ZAMRI1
6 February 2018SILAT Kelas H (80kg-85kg) (M)AHMAD TAUFIQ AIMAN BIN MOHD HANIZAN1
6 February 2018LAWN BOWLSSINGLE (W)SHAHIDA BINTY RAMLY1
6 February 2018LAWN BOWLSFOURS (M)1. ABDUL KHAN BIN MAJAL

2. MOHAMMAD LOKMAN BIN MOHD ISA

3. MOHD RAIHAN ROZIMAN

4. MUHAMMAD MU’IZZ BIN MOHAMMAD NORZAIRI

5. MOHD SHARIL HALIFF BIN HASIMAHROP
1
8 February 2018LAWN BOWLSTRIPLES (W)1. NURUL ATIQAH BT RIDHWAN

2. SHAHIDA BINTY RAMLY

3. SHARINNA BINTI MATINUS
1
8 February 2018BEACH VOLLEYBALLBEACH VOLLEYBALL (M)1. ALIF SYAFIQ BIN EDISAFRI

2. MUHAMAD FATHI BIN YAZID
1
6 February 2018ATHLETICS5000 Metres (W)TEOH KIM LING1
6 February 2018ATHLETICS5000 Metres (W)SHANTINI A/P GUNALAN1
6 February 2018ATHLETICSHigh Jump (W)NURIZAH BINTI ABDULLAH1
7 February 2018ATHLETICS100 Metres (W)NOR ASHIKIN BINTI MD ISA 1
7 February 2018ATHLETICS110 Metres Hurdles (M) MOHD SHAFIEE BIN MUKAMAD 1
7 February 2018ATHLETICSLong Jump (M)MUHAMMAD AZIM BIN ABDUL KEFLI 1
7 February 2018ATHLETICS800 Metres (W)TEOH KIM CHYI 1
8 February 2018ATHLETICS10000 Metres Walk (M)MUHAMMAD AKMAL BIN AZLAN1
8 February 2018ATHLETICS10000 Metres (W) TEOH KIM CHYI 1
8 February 2018ATHLETICS3000 Metres Steeple Chase (W)YOGHANEESWARY A/P MUNIANDY1
8 February 2018ATHLETICS3000 Metres Steeple Chase (W)TEOH KIM LING 1
8 February 2018ATHLETICSJAVELIN (M)MUHAMMAD ASHRAF BIN ABU1
9 February 2018ATHLETICSTRIPLE JUMP (M)LAU JIT SUNG 1
9 February 2018ATHLETICSPOLE VAULT (M)MUHAMMAD ASHRAF BIN ABU 1
9 February 2018ATHLETICS1500 METRES (W) TEOH KIM CHYI1
9 February 2018ATHLETICS4×400 METRES (W)POLITEKNIK MALAYSIA1
9 February 2018ATHLETICS1500 METRES (M) MUHAMMAD TAUFIQ BIN MOHD KAHAR1
7 February 2018TENNISSingle (M)ADEEB BIN ZAHAR 1
8 February 2018TENNISSINGLE (W) NUR TASNIM BINTI MUHAMMAD1
8 February 2018TENNISMIXED DOUBLE1. AZRUL EKHSAN BIN AZMAN
2. NUR TASNIM BINTI MUHAMMAD
1
8 February 2018TENNISSINGLE (M)AZRUL EKHSAN BIN AZMAN1
9 February 2018TENNISDOUBLE (M)1. AZRUL EKHSAN BIN AZMAN

2. ADEEB BIN ZAHAR
1
7 February 2018HOCKEYSingle (M)POLITEKNIK MALAYSIA 1
7 February 2018BICYCLECross Country Time Trial (XCT) – (W)NUR ASSYIRA BINTI ZAINAL ABIDIN1
8 February 2018BICYCLECross Country Olympic (XCO)- (W) NUR ASSYIRA BINTI ZAINAL ABIDIN 1
8 February 2018BICYCLECross Country Olympic (XCO) – Lelaki Terbuka (BERPASUKAN)POLITEKNIK MALAYSIA 1
7 February 2018SOFBOLSofbol (M)POLITEKNIK MALAYSIA 1
7 February 2018SOFBOLSofbol (W)POLITEKNIK MALAYSIA1
7 February 2018KARATEIndividu Kumite- 55 kg (M)ABDUL HADI BIN AZRUDDIN1
7 February 2018KARATEIndividu Kumite- 60 kg (M)GOGULNATH A/L MARATHU 1
7 February 2018KARATEIndividual Kata (M)HOE THOMSON1
7 February 2018KARATEIndividual Kata (W)CELINE
LEE XIN YI
1
7 February 2018KARATETeam Kata (M)1. EMMANUEL LEONG THENG KUANG
2. HOE THOMSON
3. YONG RYOTARO
1
8 February 2018KARATEINDIVIDUAL KUMITE +68 kg (W)NEVITA NEVRON A/P VINCENT1
8 February 2018KARATEINDIVIDUAL KUMITE – 68 kg (W)PRESSY MISTY PHILIP 1
8 February 2018KARATEINDIVIDU KUMITE – 84 kg (M)MATHEVANAN A/L RAMACHANDERAN 1
8 February 2018KARATEINDIVIDUAL KUMITE + 84 kg (M)SOMANROY A/L ARULVEERAN 1
8 February 2018KARATEINDIVIDUAL KUMITE – 67 kg (M)YASSAKARAN A/L BALAKRISHNAN 1
9 February 2018KARATETEAM KUMITE (M)POLITEKNIK MALAYSIA1
9 February 2018KARATETEAM KUMITE (W)POLITEKNIK MALAYSIA1
9 February 2018PETANQUETRIPLE (W)1. NORATIKHAH BINTI GHAZALI

2. NUR A’FIZAH BINTI ZULCAPELE

3. NUR SYAZWANI BINTI MAT DAUD
1
9 February 2018LAWN BOWLSLAWNN BOWLS (W)POLITEKNIK MALAYSIA1
Total271727